Światowy Dzień Wzroku

10 października obchodziliśmy ponownie międzynarodowy Światowy Dzień Wzroku. Dla specjalistów ochrony widzenia na całym świecie, jest to data szczególna, ponieważ jej celem jest propagowanie zdrowego widzenia i regularnych badań wzroku oraz dostępu do specjalistów w najbardziej odległych zakątkach świata.

Jedną z najczęstszych przyczyn konieczności noszenia okularów jest krótkowzroczność.

 

 

Za przyczynę krótkowzroczności w obecnych czasach odpowiedzialne są w dużej mierze czynniki środowiskowe: uboga dieta, bez witamin, bez warzyw i owoców oraz zbyt intensywna praca oczu do bliży. Dzieci spędzają za dużo czasu przed ekranem laptopa. Najgroźniejsze są jednak telefony komórkowe. Dziecko, patrząc na mały ekran, aby przeczytać ściśnięty druk, musi silnie akomodować. Dodatkowo zwiększa się praca mięśni przyśrodkowych zewnątrzgałkowych, które uciskają gałkę oczną. Największy postęp krótkowzroczności następuje między 11. a 14. rokiem życia, ale praca z bliska powoduje, ze może ona postępować cale życie.

Szczególnie  dzieci należy obserwować i badać.

My również zapraszamy osoby u których występuje jakikolwiek problem z widzeniem na badania i dopasowanie szkieł okularowych.

Przewiń do góry
Zadzwoń
Przyjedź